środa, 18 grudnia 2013

tao


Wszystko jest w porządku takie jakie jest. Poranna sztywność ciała i pierwsze oddechy je budzące. Suficka muzyka w porannej modlitwie i pokorny szum zimowych gałęzi czekających na odrodzenie. Samotność, która nie jest osamotnieniem. Cisza spokojnego serca. Łzy wzruszenia kiedy uwalnia się kolejnych wewnętrznych więźniów i patrzy jak przemienieni w piękne ptaki lecą wyżej i wyżej, aż całkiem znikają w chmurach. Radość z drogi, która nie ma początku ani końca. Wdzięczność ze spotkań tych przypadkowo-nieprzypadkowych. Wędrówka przed siebie, gdzie ludzie, gdzie ich brak, gdzie cisza, gdzie dźwięki, gdzie ja.

Wszystko jest w porządku takie jakie jest. Twarz bez masek i ozdób, ciało nagie takie jakie jest. Poranny sok marchewkowy i popołudniowe cappuccino. Wymiana mailowa, smsowa, telefoniczna. Wewnętrzne decyzje. Całkiem słusznie zapłacony mandat. Zaginiona paczka, która się odnajduje. Niespodzianki. Wzburzone emocje i uchodzące z nich powietrze kiedy się odpuszcza. Podarte spodnie i chwilowy brak nowych. Natarte olejem kokosowym włosy. Wypisana pocztówka. Umówione i odwołane spotkania.

Wszystko jest w porządku takie jakie jest. Ptaki lecą wolne. Morze szumi. Ludzie idą. Samochody jadą. Ktoś umiera. Ktoś się rodzi. Trawa rośnie. Wulkany wybuchają. Wiosna. Lato. Jesień. Zima.


Tak. Wszystko jest w porządku. Kamień wrzucony do jeziora. Kręgi docierają coraz dalej i dalej. W końcu milkną. Cisza. W niej tyle się wydarza. Spotkajmy się tam.

PS Życie toczy się swoim torem, bez względu na to, czy im na to pozwalamy czy nie. Róża kwitnie bez twojej aprobaty i umiera bez twojej zgody. Pomimo że nie dałeś żadnych wskazówek, tramwaj dzwoni, taksówka się zatrzymuje, aby podwieźć mężczyznę w szarym garniturze. Świat funkcjonuje idealnie. A wszystko to bez ciebie. Wszystko to dla ciebie, bez względu na to, czy się w to wtrącasz czy nie. Nawet twoja ingerencja to życie przejawiające siebie przez ciebie. Życie nieustannie rozdaje swoje dary i przejawia się na swój czarujący sposób. Musisz jedynie zauważyć.  [K. Byron "Radość każdego dnia"]

6 komentarzy:

 1. Aga wszystkiego Dobrego!!! Nie tylko na święta...Życzę miłości, życzę radości,życzę tego co i tak będzie:):
  Wszystko jest w porządku i niech zawsze będzie...takie mądre te Twoje teksty:):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja na razie nie pisze, zawiesiłam się na chwilę może dłużej? wszystko jest jak ma być..idzie w dobrą stronę?
   Czy to czego nie chcemy też musi być????
   Całus
   Przytulam świątecznie:):):)

   Usuń
  2. Nie musi być, ale skoro jest to znaczy, że jakieś myśli urodziły to, co jest... :)
   Ty wiesz. Ty czujesz. Samo się wyjaśni, ułoży i odwiesi. Przytulam i dziękuję za Ciebie :)

   Usuń
  3. już czuję zapach kawy , która się parzy a my sobie siedzimy i gadamy:):):)

   Usuń
  4. zapraszam. mam siebie i kawę, brakuje tylko Ciebie :-)

   Usuń
  5. do zobaczenia ....gdzie ?? okaże się gdzie nasze drogi się zbiegną
   Fajnych świąt....ja czekam na spóźnionego już mocno męża i nad morze!!!!!
   całusy

   Usuń

Aloha! Niech ta przestrzeń posłuży Twojej duszy, Twojemu sercu i zachęci do bycia blisko siebie :-)